Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Search

Chiptuning işleminin Zararı Var Mıdır?

Chip Tuning Nedir ?

Chip Tuning, aracın motor ECU (Elektronik kontrol ünitesi) sistemindeki yazılımları değiştirerek yapılan güç artırım yöntemidir.

Araca Chip Tuning uygulandığı zaman yalnızca motor gücü arttırılmıyor aynı şekilde  motor gücünü istediğiniz kadar aşağıya da indirebilirsiniz.

Chip Tuning uygulaması ile aracın elektronik beyin kısmına girerek orada yapılacak olan değişimleri kapsadığı için çok riskli bir durumdur, bu sebeple chip tuning işlemi yalnızca profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Chip Tuning İşleminin Araca  Zararı Var Mıdır?

Günümüz de araçları daha çok kişiselleştirmek adı altında yapılan bir çok işlem mevcuttur. Bunlardan birisi de Chip tuningtir.

Chip Tuning işlemi araçların motor yapısında ve beyninde bazı değişiklikler meydana getirmektedir.

Bu değişiklikler neticesinde, Chip Tuning uygulamasının araçlarda meydana getirdiği bir çok yarar bulunmaktadır.

Üretilen araçlar elektronik sistemle kontrol edilebilen motorlara sahiptir. Araç motorlarının performansı, emisyon gücü ve tüketim değerleri için işletim sisteminin içerisine küçük bir chip ile ayarlanmaktadır.

Chip Tuning işlemi ile araçların sahip oldukları orijinal yazılımlar üzerinde belirli oranlar ile değişkenlik yapılmaktadır.  

Araçların motorlarının sahip olduğu işlevler yazılım değişiklikliği ile istenilen tarza getirilebilmektedir.  

Chiptuning İşleminin Faydaları Nelerdir?

Böylece araçta performans artışı, yakıt tasarrufu sağlanabilmektedir.  Dolayısıyla aracın özünde bulunan güç ortaya çıkarılmaktadır.

Adana'da Chiptuning İşlemi Nerede Yapılır?

Chiptuning işlemi araç beyni üzerinde yapılan işlemler olduğu için uzman ekiplerce ve profesyonel cihazlar ile yapılmalıdır.

Bu noktada Nitro Performans Adana garajında beklediğiniz hizmete kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Nitro Performans Adana chiptuning alanında uzman ekibi ve cihazları ile yıllardır hizmet vermektedir.

Sizlerde bu konu hakkında bilgi almak için garajımızı ziyaret edebilir ya da iletişim kanallarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Leave your comment