Summer Sale - free shipping on all orders!
Personal menu
Ara

Mercedes Adblue Arıza Çözümü

Mercedes Adblue Arıza Çözümü

Mercedes Adblue Arıza Çözümü

Adblue ,bir sıvı çözeltisidir. Bu çözeltiyi dünyada en çok üreten Adblue firması olduğu için bu çözelti zamanla bu isim ile anılmaya başlanmıştır.

Adblue çözeltisinin araçlar üzerindeki asıl amacı Scr sistemi bulunan araçların egzozdan dışarıya zararlı gaz salınımını azaltmaktır.

Daha açık söyleyecek olursak emisyon oranını düşürmektir.

Günümüz itibariyle adblue sistemi hem binek hem ağır vasıta araçların çoğunda kullanılmaktadır özellikle kamyon, tır ve otobüs gibi araçlarda bu sistem oldukça fazladır.

Adblue yakıt tasarrufu konusundan aracınıza herhangi bir katkı sağlamaz. Adblue çözeltisi veya adblue arızası tamiri ülkemizde oldukça yüksek maliyetler doğurmaktadır, bu sebeple kullanıcılar adblue çözümüne başvurur.

Günümüzde üretilen hemen hemen tüm Mercedes araçlarda Euro 6 motor standartı getirilmiştir.

Bu standartlar çerçevesinde Euro 6 motorlu tüm araçlarda artık Adblue Yakıtı kullanılmaktadır.

Araç üzerinde sürekli arıza yapan ve aracın çekiş gücünü düşüren bu adblue yakıtını aracınızın garantisi bozulmadan OBD soketi üzerinden ECU yazılımına müdahale ederek devre dışı bırakmak mümkün.

Bu sayede aracınıza Adblue yakıtı almanıza gerek kalmaz, arızalı olan Adblue sistemi geçersiz kalır ve aracınız çekişten düşmez.

Adana'da Mercedes Adblue Arızası Nerede Çözülür?

Adblue arızası araçlar için en ciddi problemler arasında yer alır. Adblue arızası ile karşılaşılması durumunda kısa süre içerisinde arızasının çözülmesi gerekmektedir. 

Adana'da adblue arızası Nitro Performans garajlarında uzman ekipler ve profesyonel cihazlar ile kolaylıkla ve uygun fiyatlarla çözülmektedir.

Yorumunuzu bırakın